HECHT COMPOS XL - elektrobicykel skladačka

NA OBJEDNÁVKU

  • prehadzovačka Shimano
  • kotúčové brzdy Tekro
  • predné a zadné LED svetlo
  • li - ion akumulátor ukrytý v ráme
  • predná odpružená vidlica
  • dojazd s asistenciou elektromotora až & nbsp; 60 km
  • po zložení možno ľahko prepravovať & nbsp; alebo skladovať
  • extrémne široké plášte pre pohodlnú jazdu & nbsp; v teréne

Elektrobicykel nie je len športovým náčiním, ale tiež jedinečným dopravným prostriedkom.
Elektrobicykel je opatrený osolnými kolesami s extrémne širokými pneumatikami. Takto vybavená kolesa bývajú & nbsp; označované často tiež ako Fat Bike alebo Snow Bike. Vlastnosti týchto extrémne priľnavých pneumatík s vysokým tlmiacim efektom umožnia jazdu v snehu, v piesku alebo horskom teréne.

Skladací elektrobicykel Hecht COMPOS XL & nbsp; oceníte & nbsp; ako na cykloturistických výletoch tak pri jazde po meste. Túto "skladačku" môžete pohodlne zbaliť do kufra auta alebo do karavanu - na kratšie výlet, alebo napríklad celú dovolenku. Bicykel Hecht COMPOS XL & nbsp; využijete aj & nbsp; v & nbsp; mestskej prevádzke, kde sa ľahko vyhnete kolónam automobilov a do cieľa spravidla dorazíte o mnoho minút rýchlejšie, než keby ste cestovali autom alebo hromadnou dopravou. Bicykel je možné niekoľkými pohybmi rýchlo zložiť, a preto sa s ním ľahko vojdete do výťahu, nebude prekážať ani v kancelárii alebo v byte. Nemusíte riešiť ani problémy s parkovaním. Už žiadne problémy s parkovacími automatmi alebo platenými zónami státie v centre veľkých miest.
Práve pre tieto vlastnosti sa elektrobicykle stávajú obľúbeným dopravným prostriedkom nielen u študentov; stále častejšie ich vo veľkých mestách využívajú aj úspešní businessmani, ktorým šetrí toľko cenný čas.
Akumulátor je ukrytý v ráme e-kolesá, nikde teda neprekáža. Nabíjať akumulátor môžete priamo v bicykli, možno ho však ľahko vybrať, a ak koleso skladujete tam, kde nie je elektrický prúd, akumulátor môžete samostatne dobíjať aj doma. Nabíjačka je samozrejme súčasťou dodávky. V ráme je akumulátor proti odcudzeniu zaistený zámkom s kľúčom. V meste, ale aj v prírode možno oceníte USB konektor , z ktorého v prípade nutnosti môžete dobiť mobilný telefón alebo tablet.
Motor s prevodom je úplne ukrytý v náboji zadného kolesa . Elektromotor sa aktivuje automaticky, akonáhle šliapnete do pedálov. Elektrobicykel teda nefunguje ako motocykel, ale výrazne vám pomáha pri šliapaní . Pomocou tlačidiel na ľavom riadidle môžete nastaviť 5 úrovní, v ktorých vám bude motor pomáhať, prípadne asistenciu úplne vypnúť. S asistenciou potom nie je problém vyjsť ľahko aj kopec, na ktorom sa zapotia aj najotrlejšie športovci.
Samotná obsluha elektrobicykla je jednoduchá. Všetko sa ovláda tromi tlačidlami na ľavom riadidle . Elektrobicykel zapnete alebo vypnete dlhým stlačením tlačidla M; krátkym stlačením tohto tlačidla môžete prepínať zobrazované informácie na displeji. Tlačidlami plus / mínus (+/-) potom nastavíte intenzitu asistencie v piatich stupňoch. Dlhým stlačením tlačidla plus (+) potom rozsvietite alebo zhasnete predný svetlomet a osvetlenie displeja. Zaujímavou funkciou je asistent chôdze. Dlhým stlačením tlačidla mínus (-) sa po dvoch sekundách koleso prepne do režimu asistencie chôdze a samo sa začne pohybovať približne rýchlosťou 6 km / h. Túto funkciu iste využijete, napríklad ak bicykel tlačíte do prudkého kopca. Asistent chôdza je aktivovaný, len ak držíte tlačidlo mínus (-). Akonáhle tlačidlo uvoľníte, koleso sa okamžite zastaví.
Predné svetlo tvorí vysoko svietivá LED dióda. Svetlomet je napájaný z akumulátora, avšak práve vďaka použitiu LED spotrebováva energiu takmer zanedbateľne. Pod sedadlom je potom červené koncové svetlo, ktoré je napájané z vlastnej integrovanej batérie.
Bicykel je vybavený prehadzovačkou SHIMANO a sedemstupňovou kazetou (tzv. Sedemkoliečko). Predné aj zadné koleso je brzdené kotúčovými brzdami TEKTRO ARIES. Predná vidlica je odpružená , čo iste oceníte pri prechádzaní poklopov kanálov a mnohokrát aj zanedbaných výmoľov na vozovke. HECHT COMPOS má prípravu pre uchytenie vhodných blatníkov alebo zadného nosiča. Celková hmotnosť bicykla vrátane akumulátora je 23,5 kg.
Li-ion akumulátor s článkami SAMSUNG má kapacitu & nbsp; 10 Ah pri napätí 36 V. Z úplného vybitia je akumulátor plne nabitý s dodávanou nabíjačkou (súčasť dodávky) približne za 5 hodín. Výkon motora je 250 W. Maximálna rýchlosť bicykla s asistenciou je 25 km / h, po dosiahnutí tejto rýchlosti sa asistencia automaticky odpojí a opäť sa aktivuje, keď rýchlosť klesne pod 25 km / h. Bicykel tak spĺňa podmienky pre prevádzku na pozemných komunikáciách danej platnými právnymi predpismi pre SR a väčšinu ďalších štátov EÚ. Dojazd bicykla s asistenciou na jedno dobitie je cca & nbsp; 60 km. Bicykel je samozrejme možné používať aj s vypnutou asistenciou, je však nutné počítať s tým, že integrovaný motor s prevodmi v zadnom náboji pri jazde kladie mierny odpor.
Bicykel Hecht COMPOS & nbsp; XL & nbsp; je & nbsp; vhodný predovšetkým do mestského prostredia, to však v žiadnom prípade neznamená, že ho nemožno použiť k výletom. Bicykel iste ocenia aj seniori, ktorí si môžu dôjsť bez ťažkostí na nákup, poštu alebo návštevu priateľov vo vedľajšej dedine.
Výlety a jazdu na bicykli si konečne užijú aj tí, ktorí majú zdravotné problémy alebo si nie sú istí svojou kondíciou.
Elektrobicykel má v porovnaní s klasickým bicyklom výhodu, že sa pri jazde neunavíte - môžete na ňom doraziť do práce alebo do školy, bez toho aby ste sa po ceste zapotili . Elektrobicykel Hecht COMPOS XL & nbsp; sa stane vaším pomocníkom ako pri jazde po meste, tak cestách do práce, do školy alebo na výletoch do prírody.
Pre jazdu na elektrobicykli nepotrebujete vodičský preukaz.

1 159,00 €